Правосудие в Украине - новости Правосудие в Украине
медиа интернет-издание чернигов-град

Суд тягнув три роки щоб не розглядати справу

Апелляционный суд в ЛуганскеЖовтневий районний суд міста Луганська розглянув судовий позов Східноукраїнського центру громадських ініціатив проти Чернігівської міської ради що до перешкоджання у доступі до Генплану Чернігова. На судове засідання відповідач не з'явився, про причини неучасті не повідомив та пояснення у справі не надав. З моменту подачі позову до суду минуло вже близько 3 років, проте слухання справи по суті відбулося лише зараз. До цього часу судді протиправно відмовлялися розглядати справу стверджуючи, що за територіальною підсудністю вона має бути розглянута за місцем перебування відповідача, тобто у Чернігові. Це рішення активісти оскаржили у Донецькому апеляційному адміністративному суді.

Суд другої інстанції задовольнив скаргу Центру і ще у травні 2011 року зобов’язав Жовтневий райсуд розглянути позов громадської організації. «Ми довго чекали реакції Жовтневого районного суду на постанову органу правосуддя вищої інстанції. Склалося враження, що позов просто загубили. Лише після недавнього звернення Центру до суду з проханням надати пояснення щодо стану розгляду справи, призначили її розгляд по суті», - описує ситуацію Вадим Сабінін, юрист Східноукраїнського центру громадських ініціатив.

Причиною для звернення громадської організації до суду стала відмова міської ради Чернігова надати Центру для ознайомлення картографічну складову Генерального плану міста. Свою відмову чиновники пояснили наявністю на документі грифу «Для службового користування».
Інформаційний запит з проханням ознайомитися із головним містобудівним документом Чернігова до міської ради громадська організація направила у рамках моніторингу доступності генеральних планів міст для громадян.
З огляду на неявку представника міської ради суддя ухвалила рішення перенести розгляд справи. Наступне засідання відбудеться 21 лютого 2014 року в Жовтневому районному суді міста Луганська (м.Луганськ, вул. Херсонська, 46. Суддя: Татаринова О. А. Початок судового засідання о 09.00).

З відповідями міської ради у справі щодо оприлюднення Генерального плану Чернігова можна ознайомитися тут. Довідка. Східноукраїнський центр громадських ініціатив здійснює діяльність спрямовану на забезпечення доступності генпланів для громадян в рамках проекту «Фінальні кроки до відритих генпланів: експертна та адвокаційна підтримка дій органів влади щодо забезпечення доступності генпланів для громадян України» за підтримки Програми «Верховенство права»Міжнародного Фонду Відродження та в рамках проекту«Через моніторинг та адвокацію – до законних судових рішень у справах щодо доступу до публічної інформації» за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) та Міністерства закордонних справ Данії..

01.02.2014 09:00

Східноукраїнський центр громадських ініціатив


1_2345

Добавить комментарий Просмотреть комментарииЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ


Бесплатная подписка
на рассылку