Новости Украины Общество и Государство
медиа интернет-издание Чернигов-Град

У бібліотеці Короленка відбулася зустріч різних поколінь

Під час зустрічі з ветераном
Під час зустрічі з ветераном

 Напередодні свята Дня перемоги в читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка відбулася зустріч різних поколінь.

  Ведуча заходу Наталія Утиро запросила до слова ветеранаВеликоїВітчизняної війни, учасника параду 1945 року у Москві – Бондарева Петра Артемовича. Петро Артемович брав участь у обороні Одеси та Севастополя.

«Жахливі часи настали, коли Румунська армія, яка воювала на боці нацистів все більше і більше оточувала в кільце воїнів-захисників Одеси. Жорстокі бої тривали протягом декількох діб. На захист Одеси прислали шахтарів, які зовсім не вміли користуватись зброєю. Потрібно було організувати навчання військовій справі. Але ворог був сильнішій і через деякий час солдати отримали наказ залишити Одесу». Ветеран розповідав цікаві речі про те, як він був корегувальником вогню на суші, це дуже відповідальна місія, так як мова йдеться про життя людей. «Надавали сигнали капітанам кораблів, щоб вони могли уберегтися від бомб, які скидали німецькі льотчики».

  Бондарев Петро Артемович отримав медаль за оборону Севастополя, був важко поранений, контужений, була порушена мова. Доля так вирішила, що після госпіталю він опинився в Заполяр`ї, служив у розвідці. Для молоді ветеран продемонстрував, як вони брали «язика» (фіна). Усім сподобалось, як 95-річний ветеран показав добру фізичну підготовку. Аудиторія аплодувала.

  Петро Артемович має нагороди – три ордена «Вітчизняної війни», орден – «За мужність», медаль – «Нахімова», медалі – «За оборону Одеси і Заполяр`я», разом 25 медалей. Організація ветеранів України нагородила Бондарева Петра Артемовича медаллю «Почесного ветерана України».

  Ігор Яковішак привітав ветерана з наступаючим святом власними поетичними рядками. Це було дуже зворушливо.

  Ведуча заходу, бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук Наталія Утиро зробила огляд книжкової виставки «Забуттю не підлягає». Кожна книга розкриває багато документальних матеріалів про жахливі події тієї війни. Лихо і страждання, які пережили люди, були незмірні.

    Наприкінці заходу директор Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка Аліференко І.М. привітала ветерана з Днем Перемоги, висловила подяку за те, що завдяки його героїчній боротьбі ми маємо можливість бачити сонце, мирне небо, молоді – навчатись, дорослим – виховувати дітей, а ще побажала усім здоров`я і гарного настрою.

  Бондарев Петро Артемович у свою чергу побажав усім щастя та любові.

 

15.05.2017

Наталія Утиро

Фото по теме


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Бесплатная подписка
на рассылку
Объявления украины бесплатно размещение на сайте объявлений