Новости Украины Общество и Государство
медиа интернет-издание Чернигов-Град

У Чернігівській бібліотеці Короленка презентували книги Людмили Студьонової та Василя Хижнякова

Під час презентації
Під час презентації

7 лютого на засіданні клубу "Краєзнавець" було презентовано книгу нашої шановної колеги, Людмили Студьонової "Чернігівський beau monde, або Записки бібліографа" та збірник праць громадського діяча та краєзнавця Василя Хижнякова "Чернігівська старовина", який до друку підготували провідні українські історики Олександр Коваленко, Андрій Курданов та Олександр Рахно.

  Обидва видання побачили світ за кошти обласного бюджету в рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівщини на 2016-2020 роки.

  Автор книги "Чернігівський beau monde, або Записки бібліографа", бібліотекар з понад 50-річним стажем, Людмила Валентинівна Студьонова представила свою роботу та наголосила, що присвячує її 140-річчю з часу заснування своєї рідної бібліотеки, Чернігівської ОУНБ ім. В.Г. Короленка. Вона підкреслила, що хоча спомини і носять особистий характер, її метою було показати діяльність обласної бібліотеки у контексті культурно-мистецького життя м. Чернігова 60-90-х рр. ХХ ст.

  Директор ОУНБ ім. В.Г. Короленка Інна Аліференко щиро привітала автора з виходом чергової книги та висловила надію, що ця розвідка стане достойним внеском у вивчення історії не тільки бібліотеки, а й Чернігівщини загалом.

  Теплими словами, чуттєвими віршами, емоційними зізнаннями вітали автора книги поет, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Дмитро Іванов, голова правління Чернігівської обласної організації Національної Спілки краєзнавців України, президент клубу "Краєзнавець", директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко, відомий журналіст, шеф-редактор часопису "Сіверянський літопис" Сергій Павленко, голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців України, заступник голови Чернігівської районної держадміністрації Андрій Курданов, бібліотекар відділу мистецтв Валентина Золотар.

  Наступним виданням, що було презентоване на засіданні клубу "Краєзнавець", стала збірка праць відомого громадського діяча та краєзнавця Василя Михайловича Хижнякова (1842-1917) з історії Чернігівщини ХVІІІ – початку ХХ ст. "Чернігівська старовина". Цікаву і дуже корисну, з огляду на сучасні реформи місцевого самоврядування, книгу представили її упорядники директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, професор Олександр Коваленко, завідувач кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології і правознавства імені О.М. Лазаревського ЧНПУ імені Т.Г. Шевченка, кандидат історичних наук Олександр Рахно та заступник голови Чернігівської районної держадміністрації Андрій Курданов.

  Роздумами про прочитану книгу та непересічну особистість її автора поділився голова правління Чернігівського обласного об`єднання єврейських громад та організацій, головний редактор газети "Тхия" Семен Бельман.

  З книжково-ілюстративними виставками "Дар заглядати вглиб. З краєзнавчого доробку Людмили Студьонової" та "Громадський діяч та історик Василь Хижняков (1842-1917)" ознайомила присутніх модератор заходу, завідувач відділу краєзнавства Ірина Каганова. На завершення зустрічі вона побажала подальшої творчої наснаги всім авторам та гостям і подякувала головному інженерові Анатолію Іщуку за гарно налаштований скайп-зв`язок з Л.В. Студьоновою.

11.02.2017

Ірина Каганова, тел. (0462) 77-51-57

Фото по теме


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Бесплатная подписка
на рассылку
Объявления украины бесплатно размещение на сайте объявлений