Новости Украины Общество и Государство
медиа интернет-издание Чернигов-Град

Чернігівська область поступається своєму центру у виконанні плану боротьби зі СНІДОМ

Инфографика
Инфографика

У Чернігівській області та її регіональному центрі діє програма протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу. Вона регулює всі заходи допомоги хворим, профілактики серед населення та його інформування. Кожні півроку спеціалісти Інституту аналітики та адвокації підводять підсумки та аналізують, скільки коштів мали витратити і скільки витратили насправді на ці напрями.

Фінансування програми у регіоні проводиться за рахунок обласного бюджету.

-         На 2017 рік у програмі прогнозували виділити майже 3 млн. грн. – розповідає аналітик ІАА Олександр Ткаченко. - Найбільше коштів хотіли витратити на профілактику. Але станом на 01 липня фактично затвердили 70% прогнозованої суми. У зв`язку з цим всі програмні витрати зменшилися, а фінансування інформаційно-просвітницьких заходів зникло.

За перше півріччя витратили чверть запланованого і профінансували не всі напрямки. Торік за аналогічний проміжок часу використали менше грошей. Тому фінансові показники в 2017 р. році кращі. Але частка схвалених коштів від прогнозованих більша в 2016 році.

-         Нам не вистачає коштів на тест-системи. – говорить Олена Тамілко, економіст відділу МІО обласного СНІД-центру. – На програму виділяють недостатньо грошей з державного бюджету, тому ми покриваємо це місцевими коштами.

У обласному центрі - Чернігові функціонує міська програма протидії ВІЛ-інфекції та СНІДу. Вона фінансується за рахунок міського бюджету. На відміну від області у місті затвердили повний обсяг орієнтованих коштів. Найбільше мають витратити на профілактику. Також за планом затвердили кошти на організаційно-адміністративні заходи та лабораторний супровід.

Як і в милому році, за перші 6 місяців у місті витратили майже половину бюджету. Загалом, у Чернігові два роки поспіль схвалюють повний обсяг орієнтованого фінансування.

Довідково: Дослідження здійснене у рамках проекту у рамках проекту «Посилення спроможності регіональних представництв Мережі у здійсненні моніторингу та аналізу державних закупівель у сфері охорони здоров`я на регіональному рівні», який здійснюється ГО «Інститут аналітики адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». 

18.11.2017

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Фото по теме


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Бесплатная подписка
на рассылку
Объявления украины бесплатно размещение на сайте объявлений