Новости Украины Новости украинских ПРЕСС-ЦЕНТРОВ
медиа интернет-издание Чернигов-Град

У 2017 році в Україні зареєстровано 4965 потерпілих на виробництві осіб. На Чернігівщині - 109

Прес – служба Фонду повідомляє, що протягом 2017 року робочими органами виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України зареєстровано 4 965 потерпілих на виробництві повідомляє З них 332 випадки виявилися смертельними.

Зафіксовано зменшення кількості смертельно травмованих осіб порівняно з 2016 роком на 8,8% (32 випадки). Водночас, загальна кількість нещасних випадків на виробництві зросла на 4,2% (199 випадків).

«Одним із важливіших шляхів зменшення рівня виробничого травматизму є об`єднання зусиль усіх зацікавлених сторін – Фонду, держави, роботодавців, профспілок і самого працівника із забезпечення дотримання правил охорони праці, адже переважна більшість нещасних випадків трапляється через організаційні причини. У бюджеті ФССУ на цей рік ми передбачили 22,6 млн гривень на профілактичні заходи, зокрема, навчання спеціалістів, які вирішують питання охорони праці, розроблення відповідних нормативно-правових актів, проведення комплексу заходів з пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці», – зазначає директор виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Євген Баженков.

До переліку найризикованіших професій за рівнем виробничого травматизму потрапили гірник очисного забою, водій автотранспорту та прохідник.

Найбільш травмонебезпечною галуззю економіки є добувна промисловість і розроблення кар`єрів. Доля нещасних випадків тут складає 18,9% (936 осіб травмовано, з них 31 – смертельно). Найбільше смертельних випадків зафіксовано у сфері транспорту і логістиці – з 487 випадків травматизму 65 виявилися смертельними.

За гендерним принципом рівень травматизму розподіляється нерівномірно: 74% постраждалих на виробництві складають чоловіки (3 674 особи) та 26% – жінки (1 291 особа).

За віковим розподілом найбільш уразливими виявилися працівники віком від 50 до 59 років (25,6% від загальної кількості).

Варто зазначити, що в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Чернігівській області в 2017 році зареєстровано 106 страхових випадків, в яких постраждало 109 осіб, у тому числі – 7 зі смертельним наслідком (довідково: в 2016 році зареєстровано 109 страхових випадків, в яких постраждало 114 осіб, у тому числі – 8 зі смертельним наслідком).

Більшість зареєстрованих страхових випадків за 2017 рік в області сталися:

- падіння потерпілого – 43 страхових випадки або 40,5 %, дія рухомих і таких, що обертаються, деталей обладнання, машин і механізмів – 14 страхових випадків або 13,21 %, решта страхових випадків – дорожньо – транспортні пригоди, на дорогах загального користування, падіння устаткування або їх конструктивних елементів та інші.

Причинами нещасних випадків стали: невиконання вимог інструкцій з охорони праці – 31 страховий випадок або 29,25 %, невиконання посадових обов`язків – 10 страхових випадків або 9,43 %, решта – порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів, порушення правил безпеки руху, допуск до роботи без навчання та перевірки знань з охорони праці.

Найбільше нещасних випадків пов`язаних з виробництвом сталося в сільському господарстві, державному управлінні і обороні, при постачанні електроенергії та на  транспорті.

24.02.2018

Прес - служба управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області

12345


Добавить комментарий Просмотреть комментарии


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Бесплатная подписка
на рассылку
Объявления украины бесплатно размещение на сайте объявлений