Новости Украины Новости украинских ПРЕСС-ЦЕНТРОВ
медиа интернет-издание Чернигов-Град

Чернігівський рибоохоронний патруль на охороні водних біоресурсів

Під час робіт по прорубці лунок у льоду для риби
Під час робіт по прорубці лунок у льоду для риби

Водойми Чернігівщини вкрились товстим шаром льоду та снігу, що вплинуло на доступ атмосферного повітря до води, в результаті чого почали знижуватися показники  вмісту кисню, без якого не можуть жити риби.

Першими ознаки явищ задухи - це поява в лунках і ополонках молоді риби та інших бентосних організмів. Це вже сигнал на сполох - ситуація критична!

Для боротьби з явищами задухи державні інспектори Чернігівського рибоохоронного патруля разом з громадськими інспекторами та небайдужими, до збереження водних біоресурсів, громадянами  вийшли на водойми з льодорубами.

На озерах Чернігівського, Козелецького, Ріпкинського, Куликівського Новгород-Сіверського районів були прорубані та облаштовані, за допомогою очерету та гілля, ополонки для доступу кисню у водойми.

До акції також приєднались користувачі, які займаються промисловим виловом водних біоресурсів у водоймах Чернігівщини. Зокрема, ПП «Трактородеталь» на озерах прорубано ополонки та за допомогою компресора проведена аерація для насичення водойм киснем.

Площа водних об`єктів області, підконтрольних Чернігівському рибоохоронному патрулю, складає 67,7 тис.га, тому працівники патруля власними силами не можуть впоратись з явищем задухи на водоймах області.

Звертаємось до всіх рибалок області, орендарів ставків, користувачів та взагалі всіх небайдужих громадян допомогти рибі перезимувати, попередити масову загибель водних живих ресурсів у річках, ставках, озерах, водосховищах області. Кілька прорубувати лунок - це додаткова кількість кисню у воді, що дає шанс водним біоресурсам на виживання!

Для довідки: вміст кисню у воді в зимовий період для виживання риб для різних видів різний. По відношенню до кисню риб ділять на такі групи:потребують високого вмісту кисню (7-12 мг/л), при зниженні його вмісту до 5-6 мг/л дихання неможливо (лососеві, осетрові);потребують високого вмісту кисню (5-8 мг/л), але витримують його зменшення до 5 мг/л (підуст, пічкур,минь);менш вимогливі до вмісту кисню, легко переносять його зменшення до 5 мг/л (окунь, короп, плітка, лящ, щука);задовольняються вмістом кисню в 3,0-0,5 мг/л (білий амур, лин, карась, в`юн).Мінімально допустима рибогосподарська норма становить 4,0 мг/л.

Про виявленні випадки зимової задухи риб просимо звертатись на «гарячу лінію» рибоохоронного патруля Чернігівщини за номерами: 0991121344 та (0462) 937557.

23.02.2019

Чернігівський рибоохоронний патруль

Фото по теме


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Бесплатная подписка
на рассылку
Объявления украины бесплатно размещение на сайте объявлений