Новости Украины Общество и Государство
медиа интернет-издание Чернигов-ГрадУ місті Городня Чернігівської області відбулися носівські читання

У місті Городня Чернігівської області відбулися носівські читанняЩороку навесні Городнянська центральна бібліотека збирає гостей на носівські читання. 22 травня в історико-краєзнавчому музеї відбулася чергова зустріч у рамках програми «Бібліотека згуртовує громаду» приурочені до дня народження відомого етнографа, фольклориста та письменника Степана Носа.

Особливістю цьогорічного заходу стала пропозиція кандидата історичних наук, доцента, завідуючого кафедрою етнології та краєзнавчо-туристичної роботи Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка Ю.А. Русанова створити етнографічне товариство ім. Степана Носа, членами якого стануть працівники музею та бібліотеки і провести першу етнографічну експедицію в с. Рубіж Городнянського району.

Зустріч розпочалася з вітального слова заслуженого працівника культури України, директора історико-краєзнавчого музею О.Г. Смаль. Із доповіддю та презентацією про життєвий шлях С.Д. Носа та його зв`язок з м. Городня виступила бібліограф-краєзнавець центральної бібліотеки В.П. Ільяс, також вона представила гостям книгу І.П. Дудка «Збирач скарбів народних Степан Ніс», яка побачила світ минулого року завдяки співпраці міської ради та бібліотеки. Учитель української мови та літератури Городнянської школи-інтернату для дітей-сиріт М.І. Шуляк поділилася результатами пошукової роботи членів клубу «До народних джерел».

У заході також взяли участь учителі міських шкіл та учні старших класів обласної школи-інтернату для дітей-сиріт. Закінчилися носівські читання урочистим покладанням квітів до могили С.Д. Носа, яка знаходиться біля історико-краєзнавчого музею.

2015-05-28 19:24:20

Ільяс Валентина Павлівна, бібліограф-краєзнавець, тел. (04645) 2-16-51Фото по темеЧИТАЙТЕ ТАКЖЕБесплатная подписка
на рассылку