Новости Украины Общество и Государство
медиа интернет-издание Чернигов-ГрадБезхабарна наклейка - водію

Безхабарна наклейка - водіюУ середу, 8 квітня 2015 р. о 9.00 на Майдані Незалежності (м. Київ) відбулася вулична акція - Флешмоб «Безхабарна наклейка - водію», на якій активісти антикорупційних громадських організацій представили новий антикорупційний інструмент – «Безхабарну наклейку». За останніми даними Transparency International наша держава займає 142 місцем за рівнем сприйняття корупції (дані 2014 р.). Цей показник є одним із найгірших серед всіх країн світу. Громадяни України стикаються з хабарництвом повсюди: у сфері надання адміністративних послуг, на дорогах, у судах, в медицині, в правоохоронній сфері, освіті та в інших випадках. Багато експертів заявляють, що хабарництво в Україні має масовий характер та є чи не найсерйознішою суспільною проблемою.

Особливо, рівень корупції дуже високий на дорогах. Варто зазначити, що кожного року на дорогах України гине більше людей, аніж військових в зоні АТО за весь час її проведення. Для порівняння - в країнах західної Європи кількість смертей на дорозі втричі менша.
В усьому світі дієвим механізмом боротьби з хабарництвом є активне громадське суспільство та принциповість громадян, які відмовляються давати та брати хабарі. Саме такий менталітет необхідно нині сформувати у пересічного водія.

Щоб зменшити рівень сприйняття хабарництва на дорогах Громадська організація «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів» започаткувала ряд проектів, які будуть формувати менталітет несприйняття хабарної поведінки, а також допоможе звичайним водіям ефективно протидіяти хабарництву по всіх регіонах нашої країни!
Так, 8 квітня 2015р. на Майдані Незалежності пройшла вулична акція-Флешмоб: «Безхабарна наклейка – водію». Метою якої було розповсюдження серед водіїв спеціальної Безхабарної наклейки, що була розроблена активістами національного руху «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів»! Саме під час флешмобу громадськими активістами було презентовано Безхабарну наклейку, а також було проведено театралізоване дійство щодо вручення хабарнику-ДАЇвцю Безхабарної гривні та його подальший арешт. Під час цієї вуличної акції також були розповсюджені Декларації безхабарності та інфографіка про те, як протидіяти хабарництву на дорогах.

Одним із головних символів Безхабарної наклейки є заборонний дорожній знак, що символізує хабарництво як незаконну та неприйнятну поведінку. Цей символ – наклейка дає можливість кожному ДАЇвцю бачити, що водій транспортного засобу є чесною людиною і хабарі давати не буде! За словами голови громадської організації “Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів” Сергія Гули, головне завдання проекту «Безхабарна наклейка - водію» - це надання додаткового інструменту громадянам України у протидії хабарництву у відносинах із дорожніми інспекторами. За допомогою цього інструмента можливо, сформувати неприйнятне ставлення до хабарництва у водіїв та інспекторів.

Проектом передбачається, що серед широкого кола українців буде розповсюджена Безхабарна наклейка, щоб останні могли її наклеїти на свій автомобіль. Також, проектом передбачається поширення інформації про найкращі методи протидії хабарництву у різноманітних сферах суспільного життя.

Організатори проекту: ГО «Ні хабарництву! Я не даю і не беру хабарів»

2015-04-08 15:26:01

Сергій Гула +38(097)5839778, info@nihabarnyctvu.orgФото по темеЧИТАЙТЕ ТАКЖЕБесплатная подписка
на рассылку