Новости Украины Общество и Государство
медиа интернет-издание Чернигов-ГрадУ Прилуках відбулось літературно-мистецьке дійство, приурочене 85-річчю Ліни Костенко

У Прилуках відбулось літературно-мистецьке дійство, приурочене 85-річчю Ліни Костенко22 березня в читальній залі бібліотеки відбулось літературно-мистецьке дійство "Нове прочитання сучасниці", яке було приурочене 85-річчю геніальної українки Ліни Костенко. Відчути поезії сучасниці допоміг столичний Зразковий художній дитячий музичний театр юного актора "Фантазія Нью". Цей театр народився в Прилуках і ось уже 10 років набирає обертів і популярності в Києві. Режисер театру Тетяна Погребняк, яка стала лауреатом цьогорічної місцевої літературно-мистецької премії імені Любові Забашти "Квіт папороті" про роль театру в житті сучасної молоді зазначила: "Виховання театром – це прекрасно. Тому що театр це така субстанція, в якій можна створити ідеальне суспільство."

Спектакль "Люди, будьте взаємнокрасивими", створений за віршами Ліни Костенко, окремі з яких покладені на музику Ольгою Богомолець мав успіх в бібліотеці. "Це велика відповідальність працювати з таким матеріалом.Така робота не терпить фальші і вимагає повної віддачі", – стверджує викладач вокалу театру Анастасія Чикалова (доречі, прилучанка).

Центральна книгозбірня міста – відомий у місті сучасний потужний культурний центр. Кретивно і нестандартно проведені заходи – справжня візитівка закладу. Тому прилучани завжди чекають на нові зустрічі, презентації та знайомства у стінах бібліотеки. Так поєднання поезії Ліни Костенко і гра фантазійців зібрала таку кількість бажаючих переглянути спектакль, що насолоджуватись дійством окремим гостям прийшлось стоячи.

Створений грою акторів весняний дощ змивав смуток, оголяв душу і акторів і глядачів, його живильні краплі передавали добро по колу і різнокольорові парасольки в руках юних артистів рятували справді від печалі а не від недоречних явищ природи. Поетичний дощ від Ліни Костенко творив красу Людини.

Ведуча заходу Ніна Горбань додала, що у день народження великої українки у читальній залі бібліотеки було проведено бліц-опитування користувачів книгозбірні "Що для вас означає прочитання віршів Ліни Костенко?" Більшість прилучан відповіли, що це "задоволення", "робота для мозку", "усвідомлення, що ти українець"та ін., а юні актори пояснили інакше – "це народження красивої людини".

У рамках обмеженого часу відбулось коротке знайомство з учасниками спектаклю. Всім сподобалась гра Лєри Даценко, Олександра Невзорова, Соні Стеценко (улюбленої дівчинки Жені із серіалу "Свати") та ін. Директор бібліотеки Людмила Трошина відмітила, що стиль роботи книгозбірні – це завжди інноваційний підхід перш за все популяризації творчості письменників. І сьогоднішня творча зустріч є доказом того.

На закінчення господиня закладу подякувала столичним юнакам і дівчатам за творчість і доторк до прекрасного та подарувала солодощі.

Партнери свята – телерадіокомпанія "ТІМ", телекомпанія ТБ "Прилуки", газети "Прилуччина", "Град Прилуки" та "Відомості Чернігівщини".

2015-03-28 17:54:28

Ніна Горбань, тел.: 066-541-57-93, 3-30-24Фото по темеЧИТАЙТЕ ТАКЖЕБесплатная подписка
на рассылку