Новости Украины Общество и Государство
медиа интернет-издание Чернигов-ГрадБільше половини благодійних коштів для лікарень Чернігова зникають безвісти

Більше половини благодійних коштів для лікарень Чернігова зникають безвістиНа потреби лікарень у м. Чернігів у 2013 році замість законних 80% благодійних внесків було отримано лише 24,7%. Решта 55% коштів зникли у невідомому напрямку.
Соціологічне дослідження, проведене «Інститутом аналітики та адвокації» (ІАА), показало, що більшість мешканців Чернігова — 89,93% — хотіли б знати, куди ідуть кошти, які вони платять у благодійні каси при закладах охорони здоров`я. Експерти ІАА звернулися безпосередньо до керівництва лікарень Чернігова, щоб дізнатися про реальні обсяги та механізми залучених пожертв і їх розподіл. Виявилося, що у більшості закладів охорони здоров`я у обласному центрі навіть не ідеться про прозорість звітування.

На території усіх медичних закладів м. Чернігів, у яких проводилось дослідження, діють благодійні організації, які збирають внески з громадян. Між тим, лише 4 лікарні надали вичерпні відповіді на запити. За офіційними даними медичних закладів, сукупність зібраних коштів у м. Чернігів через такі благодійні фонди складає понад 13 мільйонів гривень, при тому що в цілому за рік у медичні заклади звернулося 52,2 тисяч осіб у стаціонар. «Рекордсменом» у зібранні коштів є Чернігівська обласна лікарня, що зібрала більшу частину від загального обсягу пожертв — понад 5 мільйонів гривень. Більшість благодійних організацій у м. Чернігів не мають договорів оренди приміщень для функціонування фонду.

Соціологічні опитування дозволяють назвати ще більшу суму — майже 21,7 мільйонів гривень. Однак на потреби лікарень у 2013 році було перераховано всього 5,4 мільйона гривень — менше 1/4 від усієї суми. Згідно закону «Про діяльність благодійних організацій», на організаційні потреби може йти щонайбільше 20%, отож маємо 55% безслідно зниклих коштів.

Протягом розслідування експерти «Інституту аналітики та адвокації» зіткнулися з суперечностями між офіційною інформацією з закладів охорони здоров`я та з органів місцевого самоврядування щодо обсягів благодійних пожертв. Зокрема, проти задекларованих медичними закладами 13 мільйонів гривень міські органи влади називають суму в 3 мільйони. Це підтверджує ізольованість та відсутність будь-якого контролю місцевої влади за співпрацею благодійних організацій та лікарень. А департамент охорони здоров`я Чернігівської ОДА навіть не знав про факт діяльності благодійних фондів.

Куди ідуть гроші з благодійних фондів, якщо вони укладають договори з лікарнями? Чому головні лікарі і міська влада цього не контролюють?

2015-02-27 14:31:54

Катя КролевськаФото по темеЧИТАЙТЕ ТАКЖЕБесплатная подписка
на рассылку