Новости Украины Авто-мото
медиа интернет-издание Чернигов-Град

Зимові шини для авто - необхідність чи звичка

Шини для авто
Шини для авто

Ми розглянемо декотрі аспекти використання зимових шин і з`ясуємо чи дійсно такі шини є незамінним «взуттям» для автомобілів у зимовий період року.

Насамперед, треба зазначити, що теперішнє українське законодавство лише рекомендує використовувати зимові шини у зимовий період, але, водночас не забороняє встановлювати і літні шини, і тому відповідальність при прийнятті рішення – яку взимку використовувати гуму для коліс свого авто – зимову чи літню – лежить на плечах водія. Хоча треба вказати, що вже зараз деякі страхові компанії при укладенні угоди прописують в ній необхідність використовувати шини для авто в залежності від пори року і тому при настанні страхового випадку можуть відмовити у виплаті грошової компенсації, якщо встановлені на колеса шини не відповідають поточній порі року. А у декотрих країнах західної Європи взагалі використання зимових шин у зимовий період є обов`язковим для водія, а значить, якщо ви збираєтесь у подорож до таких країн на власному автомобілі, то повинні це враховувати, інакше змушені будете сплатити відповідний штраф, що не дуже приємно.       

Так в чому ж полягають основні відмінності зимової гуми від літньої та як це впливає на керування автомобілем у зимовий період

По перше, це хімічний склад гуми протектора, котрий для зимових шин має свої відмінності. Завдяки такому складу колесо наче «прилипає» до слизької поверхні, що забезпечує поліпшене зчеплення з поверхнею дорожнього покриття, вкритого снігом, або льодом.

По друге, це ширина самого протектора, а також його малюнок, котрий для більшості моделей шин має значну глибину – від 9 до 10 мм, що також підвищує рівень зчеплення колеса з поверхнею дороги. Найбільш ефективним є малюнок у вигляді багатьох прямокутних шашечок. 

По третє, це наявність спеціальних ламелій, або смужок у центральній зоні протектора, котрі полегшують зупинку і рушання автомобіля на снігу та льоду.

По четверте, це наявність шипів на деяких моделях зимових шин, або можливість їх встановити у випадку їх відсутності для певних моделей, тобто, ошипувати шини. Звісно, що шиповані шини забезпечують ще більше зчеплення колеса із засніженою поверхнею дороги, або льодом. Хоча, в деяких випадках, наприклад, при таненні снігу, або взагалі, його відсутності на дорозі, краще підійдуть нешиповані, або фрикційні зимові шини, котрі забезпечать більше зчеплення за рахунок більшої площі контакту з дорогою. Окрім того, при використанні шипованих шин на звичайній «не зимовій» дорозі значно збільшується шум при русі автомобіля, особливо на високих швидкостях. Також неприпустимі різкі рух та гальмування при використанні шипованих шин на мало засніженій дорозі, що теж треба враховувати.    

У підсумку можна відмітити, що оскільки, завдяки своїм властивостям зимові шини – шиповані і нешиповані – мають значно більший коефіцієнт зчеплення з дорогою у зимовий період у порівнянні із шинами літніми, то і економія палива у цей період також буде значною за рахунок того, що колесам авто необхідна менша енергія для кочення. 

Питання експлуатації та зберігання зимових шин

За загальними рекомендаціями заміну літніх шин на зимові треба здійснювати вже при зниженні температури до 7°С і не чекати коли випаде сніг. Як правило, зимових шин вистачає на 2-4 сезони в залежності від пробігу автомобіля за зимовий період, а також від того, наскільки правильною була їх експлуатація. Так, наприклад, обов`язково треба їх обережно «обкатати» протягом перших сотень кілометрів після встановлення на авто. Тобто, протягом цього періоду при русі на автомобілі важливо уникати різких гальмувань та розгонів, обережно входити в повороти і т. п. Цими нехитрими діями ви надовго збережете властивості шин у їх первісному вигляді, що стане запорукою їх тривалої експлуатації. Особливо обережно треба «обкатувати» шиповані шини, оскільки без дотримання викладених вище рекомендацій ви можете, навіть,  розгубити шипи на дорозі, не доїхавши до міста призначення.

Також бажано при заміні літніх шин на зимові здійснювати заміну усього комплекту шин на автомобілі, а не тільки на задніх колесах чи передніх, оскільки, як показує практика, у критичних ситуаціях це може вплинути на поведінку автомобіля не найкращим чином.

Бажано через певні періоди експлуатації зимових шин міняти їх місцями, тобто, наприклад, з переднього правого переставити на заднє ліве і т. д. Це забезпечить більш рівномірний знос шин і, відповідно, буде сприяти збільшенню терміну їх експлуатації.

Обшиповувати зимові шини найліпше на спеціалізованих станціях технічного обслуговування, що збільшить ймовірність їх більш надійної експлуатації, тим паче, що ціна на таку послугу не така вже й велика – кілька гривень на встановлення одного шипа, шипів на одне колесо авто потрібно біля сотні.  

Слід звернути увагу на умови зберігання зимових шин протягом часу, коли вони не використовуються. Наприклад, за кордоном таких проблем майже не існує, оскільки шини там зберігаються у спеціальних місцях при шино монтажних майстернях. У нашій країні ця послуга також надається автомобілістам, але вона ще не є поширеною. Тому треба самому водію врахувати декотрі моменти під час тривалого збереження шин на своїй території.

По перше, це повинно бути темне місце з постійною температурою біля +15 ° C.

По друге, процент вологості у приміщенні повинен бути таким, що виключало б утворення конденсату.

По третє, на шини неповинні потрапляти різного роду розчинники, фарби та інші агресивні речовини.

По четверте, шини повинні зберігатися вільно, без впливу на них будь-яких зовнішніх навантажень, тобто класти колеса одне на одне не варто. Краще поставити їх на ребро і перевертати раз на місяць.

По п`яте, не варто при перевезенні кидати шини з висоти, більшої ніж 1,5 м, оскільки такі дії напевно призведуть до їх пошкодження та вигинів бортів.

12.10.2018

Черныш

12345


Добавить комментарий Просмотреть комментарии


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Бесплатная подписка
на рассылку
Объявления украины бесплатно размещение на сайте объявлений